Nejstarší existující Harley-Davidson klub na světě - The oldest existing Harley-Davidson club of the world (Since 1928)

o klubu

HARLEY-DAVIDSON CLUB PRAHA

Je nejstarším fungujícím Harley-Davidson klubem na světě. Vznikl v roce 1927 jako Motoklub Harley-Davidson. 25. února 1928 byl přejmenován na Harley Club Praha a úředně zaregistrován – tuto oficiální registraci uvádí klub jako datum svého založení.

Je neziskové, nepolitické občanské sdružení vlastníků a příznivců motocyklů Harley-Davidson, Buell a Indian.

Sdružuje cca 300 členů různých věkových kategorií z České republiky i jiných zemí.

Pořádá ročně tři motosrazy – na jaře První míli, v létě Czech Rally a na podzim Poslední míli. Dále dvě velké vyjížďky – v březnu Jarní jízdu krajinou a 28. října podzimní jízdu krajinou. Mezi „nemotocyklové“ klubové akce patří prosincová Mikulášská party, silvestrovská výprava do pražské zoo za orlem bělohlavým, jehož je H-DCP hrdým sponzorem. S vlastní expozicí se účastní březnové výstavy Bohemian Custom Bike. Je jedním z organizátorů dubnového Zahájení motosezony jízdou Praha–Poděbrady a květnové Bikerské mše za naše kamarády, kteří už nejsou mezi námi. Podporuje společné výjezdy svých členů na srazy jiných motoklubů. Kalendář akcí

Čtyřikrát ročně vydává klubový magazín, který je jakousi obrazovou klubovou kronikou.

Je řízen devítičlenným vedením voleným Valnou hromadou.

Je členem Federace evropských Harley-Davidson klubů.

Jako první klub z bývalé „východní“ Evropy uspořádal v roce 2003 v Českých Budějovicích Super Rally – největší celoevropský sraz motocyklů H-D – s účastí cca 7000 motocyklů.

Do H-DC Praha je možno vstoupit za těchto podmínek.

Naše webové stránky využívají cookie. Tím, že naše stránky dál používáte, souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.